עידן הקרח והדינוזאורים חוזרים

תמיד אמרתם לעצמכם ולילדיכם שאין יותר דינוזאורים? אז דעו לכם שעדיין יש דינוזאורים, ויש גם חיות שלא נראו מעולם לפני כן! אתמול נסענו אמי, אחי ואני למוזיאון ארץ ישראל בתל אביב, לתערוכת "עידן הקרח והדינוזאורים" ושם פגשנו את כל אלה.
iceagedinos-1
באזור הדינוזאורים בתערוכה ראינו דינוזאורים מכל מיני סוגים כגון טורפים, צמחוניים, מעופפים, זריזים, אטיים ועוד. על כל אחד מהם הסבר מפורט על סוגו ועל מינו, איפה הוא חי ובאיזו תקופה וזה היה מעניין ברמות.
iceagedinos-2אחרי שסיימנו עם הדינוזאורים הלכנו לצפות בסרט תלת מימדי על התקופות שעברו על כדור הארץ. התקופה הראשונה הייתה תקופת הסערות, בה כל כדור הארץ היה מלא בהרי געש. אחריה הייתה תקופת הים – כדור הארץ היה מכוסה באוקיאנוס והבקטריות יצרו את הדגים הראשונים ואת הקונכיות. אחריהן נוצרו סוגי דינוזאורים ימיים, ואחר כך היתה את תקופת הדינוזאורים הטורפים ואת תקופת היורה. לאחר מכן הגיע עידן הקרח, תקופת היונקים, הזוחלים (אם אני לא טועה) ואז הגיעו בני האדם – ואנחנו כאן עד היום, מעניין לכמה זמן עד שהרובוטים יחליפו אותנו…
iceagedinos-3מהסרט המשכנו והגענו לתצוגת עידן הקרח.
שם ראינו חיות מתקופת עידן הקרח כמו ממותות, דובי קוטב, פנדות, טיגריס שנחרבי, ועוד. ראינו גם את ההומו-ספיאנס שזה איש המערות הקדום. אני בעיקר התרשמתי מדוב הקוטב הענקי.
iceagedinos-4גם פה, על כל חיה היו הסברים מפורטים ומעניינים והחלק הזה של התערוכה היה אפילו יותר מרתק מהחלק של הדינוזאורים שאותו כבר יצא לנו לראות בשנים הקודמות.
iceagedinos-5בנוסף היה מתחם פעילות שבו היו מתקנים כמו דינוזאורים מעופפים, רחבה לחיפוש מאובנים, חנות מזכרות וגם מקום להצטלם בתוך ביצה, על דינוזאור או על טיגריס שנחרבי…
iceagedinos-6
ולסיכום-
אני ממליץ!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.