חוות צל מדבר – מצפה רמון

סוף שבוע במדבר נשמע ממש גרוע, בגלל שאין כלום מסביב, חם ביום וקר בלילה, והכל רק חול והרים, נכון? אז אני כבר לא חושב ככה.
אמי, אחותי הקטנה ואני נסענו למצפה רמון לסוף שבוע במדבר בחאן צל מדבר, היה ממש חם אבל היה גם כיף ברמות מטורפות! לא היה שם משעמם לרגע!
בהתחלה יצאנו לטיול בטבע למקום שנקרא "המנסרה", שם יש אבנים בצורת מנסרה והטיול מוסבר על ידי מדריכים של החברה להגנת הטבע שמסבירים על האבנים, הצמחים וגם על המקום עצמו איך נוצר וכו' (זהו חלק מהמכתש של מצפה רמון).
אחר כך נסענו ל"חולות הצבעוניים" שם יש חול בכל מיני צבעים וזה ממש מגניב, אפשר להרטיב קצת את החול ולצייר איתו על הגוף באיזה צבע שרוצים כמו אינדיאנים, ואפשר גם להביא מהבית בקבוק ולמלא בחולות בכל מיני צבעים למזכרת.
כשחזרנו לצל מדבר גילינו שהכינו לנו שם מתחם של ירי בחץ וקשת. גם אחותי וגם אני מאד אהבנו את זה ונהנינו לירות בחץ וקשת, גם בירי החופשי וגם בירי בבלונים!!
כשהסתיים המטווח ירד כבר הערב והייתה ארוחת ערב, שאחריה הלכנו לתצפת על כוכבים עם טלסקופים מקצועיים כולל תדרוך מקצועי על הכוכבים והפלנטות, זה היה מרתק אבל אני כבר הייתי עייף והיה לי ממש קר.

אחותי הקטנה עוד נשארה ערה כי הבטיחו להדליק מדורה והיא חשבה שעומדים לשיר ולרקוד מסביבה, אבל אני לא יודע אם באמת עשו את זה או לא, נרדמתי עוד לפני שהראש נגע בכרית כמו שאומרים…

בבוקר אחותי העירה אותי בשש וחצי לפעילות כלשהי של מדיטציה במדבר, נדמה לי שהיא ואמא שלי התעוררו עוד קודם כדי לצפות בזריחה, אבל אני נשארתי במיטה עד אחרי 7 כשהגישו את ארוחת הבוקר…
ואז נסענו לחוות האלפקות, שאמנם נמצאת 5 דקות מצל מדבר ובכל זאת הדרך אליה מאד יפה ונהנינו מהנוף שהיה בה. בחוות האלפקות יש גם אלפקות וגם למות, ואנחנו קיבלנו הסבר מה ההבדל ביניהן וגם שמענו את סיפור הקמת החווה והבאת בעלי החיים ארצה. חלק מהאלפקות בחווה מסתובבות באופן חופשי ואפשר להאכיל אותן מכף היד, אבל זה היה די מלחיץ.
בנוסף ביקרנו גם בחי רמון, פינת חי מדברית קטנה עם כל מיני בעלי חיים ובין השאר גם עכבישים ונחשים.

במפעל הקוסמטיקה פארן במצפה רמון שם למדנו איך מכינים סבונים אמיתיים ולא אל-סבונים כפי שקונים בסופר.
ולסיום, ממש לפני ארוחת הצהריים והנסיעה הארוכה הביתה גם במרכז המבקרים על שם אילן רמון ז"ל – מקום מרתק שמסביר על מכתש רמון באמצעות מיצג יוצא דופן וגם מספר את קורות חייו של האסטרונאוט אילן רמון ז"ל.
כמובן שהיו עוד דברים במהלך סוף השבוע, אבל אני לא רוצה לגלות כדי להשאיר לכם קצת הפתעות, אז רק אגיד שהכל היה כיף בטירוף, אני ממש אהבתי את הטיולים ואת האטרקציות ואת הכל.

ולסיכום –
אני ממליץ!!!

 

Save

תגובה אחת על הפוסט “חוות צל מדבר – מצפה רמון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.