הצעצועים החדשים של חורף 2017-2018

השבוע נסעתי עם אמי לשתי תערוכות צעצועים כדי לבדוק מה השתנה בעולם משחקי הילדים ואיזה חידושים צפויים לנו בחורף הקרוב. תמשיכו לקרוא ותגלו איזה משחקים אני הכי אהבתי.
ואלה המשחקים שהכי מצאו חן בעיני בשתי התערוכות (שאני לא יודע את השמות שלהן לצערי):

ערכות בניה מכאנית של חברת FISCHERTECHNIK
סדרת ערכות עם מודלים להרכבה, שכל ערכה מכילה מחברים וחיבורים מהירים וחזקים שמאפשרים לדגמים להיות יציבים וחזקים במיוחד. חלק מהדגמים מגיעים אפילו עם מנוע – למשל הדגם של גלגל ענק ממונע שיכול להסתובב כמו גלגל ענק אמיתי.
במיוחד אהבתי את הדגם של סירה סולארית שזה בין המשחקים הכי מגניבים שראיתי כל חיי – סירה להרכבה שפועלת על אנרגיה סולארית ושלאחר שבונים אותה אפשר ממש להשיט אותה במים!
אהבתי גם את הדגם שנקרא Fischertechnik dynamics שכולל 3 סוגי מסלולים שמגיעים בקופסא אחת ולאחר שמרכיבים אותם אפשר להניח גולה בחלק העליון ולראות איך היא מתגלגלת בין המסילות כך שבעצם בדגם הזה לומדים על התנועה של כדורים.

Copy or not copy
משחק קלפים שמגיע בקופסא קטנה. בכל קלף צריך למצוא מהו האיור האמיתי מתוך 5 איורים שביניהם 4 זיופים ורק אחד מקורי. מי שמוצא את הציור האמיתי הכי מהר זוכה לקבל את הקלף, ומי שבסיום החפיסה נשאר עם הכי הרבה קלפים – מנצח.
זה לא קל כמו שזה נשמע חייבים לנסות כדי להבין, ומה שטוב זה שבמשחק הזה יכולים לשחק הרבה ילדים ביחד.

פיצוץ של שיקוי
משחק לוח שמשלב מחשבה וזריזות, בו השחקנים צריכים להכין "שיקויים" מגולות צבעוניות ולהתחרות זה בזה במילוי מבחנות במעבדה.
אופן השגת הגולות דומה למשחק "קנדי קראש", כל אחד יכול בתורו להוציא גולה אחת ואם הוא גורם למספר גולות באותו צבע להתקבץ יחד הוא זוכה בהן.
הראשון שממלא את כל המבחנות שלו בגולות בצבעים הנכונים הוא המנצח.

בובות Furlocks
בובות חמודות וצמריות בכל מיני צבעים, שיכולות להפוך מבובות עם רגליים, אוזניים וידיים לכריות בלי איברים – רק כדור עגול, ואולי עם עיניים.
אני הכי אהבתי את הבובה הראשונה שראיתי, היא הייתה בצבע אדום אז קראתי לה "מר אדומי".

רכב הפעלולים TumbleBee
רכב דו גלגלי מגניב על שלט רחוק שמעוצב בצורת זבוב ומדליק אורות כחולים בעיניים.
הרכב הזה ממש מגניב, הוא מסוגל להסתובב 360 מעלות, השלט שלו מגיע לטווח ארוך יחסית ואפשר לעשות איתו פעלולים כמו גלגולים, סלטות וסיבובים.

אופנוע פעלולים סופר רייסר
אופנוע פעלולים קטן בעל מנוע פנימי עוצמתי שמדמה מהירות של 450 קמ"ש (בקנה מידה מוקטן).
הסופר רייסר הוא ממש מהיר ואפשר לעשות איתו המון סוגים של פעלולים כמו להקפיץ אותו מעל מכשולים, להסיע על גלגל אחד, סיבור 360 מעלות – סיבוב הליקופטר (אפשר לסובב אותו על עפרון), להסיע אותו על ספרים או ליצור עבורו רמפות ועוד.
אפשר גם לקנות ערכה עם מסלול שכולל לופ, אחד או יותר, עבור הסופר רייסר ואז אפשר גם לחבר בין מסלולים שונים. אני מאד אהבתי את הסופר רייסר.

קורטקס: האתגר
משחק חשיבה מיוחד שהמשתתפים בו צריכים להפעיל זריזות, קורדינציה, הגיון, זיכרון על פי מישוש, ואולי אפילו עוד כמה תכונות שאני לא זוכר…
במשחק הזה שולפים המשתתפים קלף מהערימה ובכל תור הם מתחרים זה בזה ב-8 אתגרים שונים כשבכל פעם מי שמצליח ראשון באתגר הוא המנצח.
דוגמא לכמה מהקלפים: אם יוצא קלף "מבוך" – על השחקנים לגלות לאן החץ שבמרכז המבוך יכול להגיע, אם יוצא קלף "מוח" על השחקנים למצוא שני ציורים זהים, אם יוצא קלף "מגע" על השחקנים לזהות צורה על פי המרקם שלה.

ולסיכום, אלו המשחקים שאני אהבתי הפעם, ועליהם –
אני ממליץ!!

 

2 תגובות על הפוסט “הצעצועים החדשים של חורף 2017-2018

 1. היי מתן,
  אני אוהב את הבלוג שלך!
  רציתי לשאול אותך לאיזה גיל אתה ממליץ על המשחק קורטקס ו Copy or not copy?
  תודה
  נועם

 2. היי נועם,
  קודם כל תודה !!!
  לדעתי, המשחק מתאים מגיל 7 ועד לכל הגילים – גם אמא שלי משחקת בזה (אבל היא גרועה….).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.