ביקור בצריף בן גוריון

עדיין יש בארץ צריפים! והצריף הכי מפורסם הוא הצריף של דוד בן גוריון בשדה בוקר. ראש הממשלה הראשון שלנו, שהאמין שעתידה של המדינה הוא בנגב, לא הסתפק רק בדיבורים אלא גם הראה דוגמא אישית, התפטר מראשות הממשלה, ארז את משפחתו ועבר לגור שם כדי להפריח את השממה.
אם תגיעו היום לשדה בוקר תראו מקום משופץ שעבר שימור, אבל הצריף עצמו נשאר בדיוק כמו שהיה כשפולה ודוד בן גוריון חיו שם, וזאת בעקבות בקשתו של בן גוריון עצמו לפני מותו.

הוא גם ביקש שלא להיקבר כמו מכובדים אחרים בהר הרצל, אלא לצד אשתו במדרשת שדה בוקר. גם שם ביקרנו הבוקר, צפינו בנוף וחשנו את הדרת הכבוד ליד קברו של הזוג.


כשנכנסים לצריף מקבלים תחושה של חזרה 60 שנה אחורה בזמן. אווירה של פשטות, צניעות, ביתיות (שעמום…). התרשמתי מאד מהספריה הענקית – 5,000 ספרים בחדר אחד!

בנוסף לצריף המגורים, היום כל המתחם הפך למוזיאון וקיימים במקום 3 חדרי תצוגה שבהם תערוכות, משחקים והסברים על בן גוריון, שדה בוקר, ועוד, וגם סרטון אנימציה שמתאר את קורות חייו של ראש הממשלה הראשון.

ולאחר שסיירתם בכל החדרים ואתם מרגישים מומחים בכל הקשור לבן גוריון ולתקופתו, אתם מוזמנים להיכנס למלכודת שתבדוק את הידע והזיכרון שלכם: חדר הסודות של בן גוריון!
חדר הסודות הוא בעצם חדר בריחה בסגנון הישן, שבו פותרים חידות, פותחים מנעולים ומנסים לגלות דברים נוספים על בן גוריון במטרה למצוא את האוצר.
היה כיף! לדעתי הרעיון להפוך את צריף בן גוריון לחדר בריחה הוא מגניב ומי שחשב עליו הוא גאון!


אני למדתי על בן גוריון בבית הספר, עוד לפני שהגעתי היום לשדה בוקר, אבל כל מה שראיתי היום שכנע אותי שהוא היה אדם נחמד וצנוע, איש עקרונות ומעשים, לא אחד שרק מדבר כמו כל הפוליטיקאים בימינו, וזה מה שאני אוהב בדוד בן גוריון.


היום היה היום הכי טוב בחצי השנה האחרונה.

ולסיכום –
אני ממליץ!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.