הגן החיות התנ"כי

בשבת האחרונה נסענו כל המשפחה לגן החיות התנ"כי בירושלים. היו שם הרבה חיות, אני אישית הכי אהבתי את העקרבים והזוחלים, אבל החוויה המדהימה ביותר הייתה: שהאכלתי את הפילים בבננות!! אגב, אתם יודעים שבכל יום שישי יש הגרלה ואפשר לזכות בסלפי עם פיל? jerusalemzoo1

הסיור שלנו בגן החיות התחיל ליד חצר הפלמינגו. המדריכה הסבירה מהיכן הם קיבלו את צבעם האדום – הידעתם שהפלמינגו אינם אדומים באופן טבעי, אלא אוכלים אוכל ממנו הם מקבלים את צבעם?

jerusalemzoo2

משם המשכנו ישר לחצר הפילים. נכנסנו לתוכה והאכלנו את הפילות, רק את הנקבות שהן רגועות יותר ולא יכולות להתנפל עלינו פתאום (לא כמו אצלנו במשפחה חה חה חה) ישר מהיד בבננות, ואני אפילו ליטפתי לפילה את החדק (דרך אגב לא קילפנו לפילות את הבננות והן אכלו אותן עם הקליפות…) זה היה ממש כיף!
jerusalemzoo3שיטת הטיפול בפילים בגן החיות התנ"כי זו אותה השיטה כמו שיש בתאילנד, המאלפים של גן החיות טסים לשם כדי ללמוד אותה ויש שיתוף פעולה בין גן החיות התנ"כי לבית החולים לפילים יתומים בתאילנד. לכן גם בכל יום שישי מתקיימת הגרלה, ובכל פעם משפחה אחת יכולה לזכות בצילום סלפי עם פיל. השתתפות בהגרלה עולה שקל אחד בלבד וכל ההכנסות עוברות לבית החולים שבתאילנד כדי לעזור לפילים שנמצאים בו.

נורא הצטערתי שלא זכינו…

 

כשסיימנו בחצר הפילים הלכנו אחי, אחותי ואני לפי מפת הגן (אני החזקתי במפה) והחלטנו לחפש את הדובים. בדרך, עברנו את תיבת נוח, את הזאבים, את האריות, הלוטרות, ועוד ועוד… אספר על אלה שהכי הרשימו אותי ובראשם: הזוחלים!

jerusalemzoo4 היו שלושה חדרי זוחלים ובהם הרבה סוגים של זוחלים כמו הצפרדע הרעילה, נחשים, לטאות שונות, המון ציפורים, עכביש טרנטולה, עקרב, ג'וקים, חולד (איך אומרים חולד ברבים?) ועוד ועוד.

את הזוחלים הכי אהבתי מכל החיות בגן, בפעם הבאה הייתי רוצה שיביאו גם נחשים כמו קוברה או אנקונדה, מסוכנים יותר…

jerusalemzoo5

בנוסף היה חדר של חיות ימיות ובו סוסון ים חמוד ואפילו תמנון, צלופח, חשמלן ועוד חיות מגניבות בטירוף. jerusalemzoo6

חדר ציפורים עם תוכים שהאכלנו בסוג של חלב מתוך כוסות, וחדר ציפורים דורסות שם ראינו עיטים, נשרים ונצים. jerusalemzoo7

וכמובן שראינו גם אריות, ג'ירפות זברות ועוד חיות שבלעדיהן גן חיות לא ייקרא גן חיות…

לבסוף – הגענו בניווטי המוצלח אל הדובים הענקיים.jerusalemzoo8היה קשה לצלם את הדוב, אבל הצלחנו בכל זאת. דוב זו החיה החזקה ביותר על פני היבשה, וגם אחת המסוכנות והבלתי צפויות ביותר. הדוב שראינו היה גדול ונראה מבוגר ושבע, אחרת הוא בטח היה עצבני מאד…

כולנו נהנינו מאד בגן החיות ואני בטוח שעוד נחזור לשם הרבה פעמים!! jerusalemzoo9

ולסיכום-

אני ממליץ!

 

2 תגובות על הפוסט “הגן החיות התנ"כי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.